menusearch
khabarrooz1.ir

آشنایی با قرص درمان کننده اومیکرون

جستجو
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۶:۲:۴۳
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ دوشنبه
(0)
(0)
آشنایی با قرص درمان کننده اومیکرون
آشنایی با قرص درمان کننده اومیکرون

به گزارش خبر روز؛ مطالعات جدید محققان نشان می‌دهد قرص Paxlovid در مقابل سویه اومیکرون موثر است. این مطالعه نیازمند بررسی بیشتر و آزمایش‌‌‌‌‌های بزرگتر است؛ ولی همین نتایج اولیه می‌تواند دلگرم‌کننده باشد.

قرص ضد ویروسی Paxlovid که توسط شرکت فایزر ساخته شده، در ماه دسامبر سال گذشته مجوز استفاده برای افرادی را که در معرض خطر بالای کرونا هستند، دریافت کرد.

قبل از ظهور سویه اومیکرون، محققان بر آنتی بادی‌‌‌‌‌های مونوکلونال برای جلوگیری از ابتلا به علائم شدید در مبتلایان تکیه می‌کردند. این پروتئین‌‌‌‌‌های آزمایشگاهی عملکردی مشابه آنتی بادی‌هایی دارند که به طور طبیعی از بدن در مقابل انواع ویروس محافظت می‌کنند.

آنتی‌بادی‌ها ویروس را می‌پوشانند و از ورود ویروس به سلول انسانی جلوگیری می‌کنند و همچنین به سیستم ایمنی کمک می‌کنند تا ویروس را پیدا کنند و آن را با استفاده از مکانیسم‌‌‌‌‌های دفاعی نابود کنند.

دارو‌‌‌‌‌های ضد ویروسی مانند Paxlovid، از تکثیر ویروس جلوگیری می‌کنند. قرص Paxlovid این کار را با تداخل با یکی از آنزیم‌‌‌‌‌های ویروسی به نام پروتئاز انجام می‌دهد. برای تکثیر، ویروس باید رشته‌‌‌‌‌های دراز پروتئینی تولید کند که آنزیم آن را به قطعات مجزا برش می‌دهد. داروی Paxlovid از وقوع این فرآیند جلوگیری می‌کند و منجر به ویروس‌‌‌‌‌های ناکارامد می‌شود.

نتایج آزمایش‌‌‌‌‌های بالینی نشان می‌دهد دارو‌‌‌‌‌های ضد ویروسی Paxlovid، مولنوپیراویر و رمدسیویر خطر بستری‌شدن در بیمارستان و مرگ و میر را در بیماران پرخطر به میزان ۹۰، ۳۰ و ۸۷ درصد کاهش می‌دهند. این دارو در حال حاضر در آمریکا با کمبود مواجه است و محققان امیدوارند با تولید انبوه این دارو از آن به عنوان یک روش مکمل در درمان موثر کرونا استفاده کنند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار