menusearch
khabarrooz1.ir

ایمنی 100 درصدی در برابر اومیکرون با این نوع واکسن کرونا

جستجو
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ | ۹:۵۷:۱۲
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ دوشنبه
(0)
(0)
ایمنی 100 درصدی در برابر اومیکرون با این نوع واکسن کرونا
ایمنی 100 درصدی در برابر اومیکرون با این نوع واکسن کرونا

به گزارش خبر روز ؛ الکساندر گینزبورگ، مدیر مرکز گامالیا(Gamaleya)، اظهار کرد: مطمئن نیستیم که اُمیکرون پایان همه‌گیری باشد.

این سازنده واکسن گفت: افرادی که با واکسن کروناویروس اسپوتنیک لایت مجددا واکسینه می‌شوند، طی سه ماه از ۱۰۰ درصد محافظت در برابر سویه اُمیکرون برخوردار خواهند بود.

همچنین ۷۵ درصد از واکسینه‌شدگان با واکسن اسپوتنیک وی دارای آنتی‌بادی‌‌‌‌‌های خنثی‌کننده در برابر سویه اُمیکرون هستند و در سرم‌‌‌‌‌های خون افرادی که مجددا با اسپوتنیک لایت واکسینه شدند، در ۱۰۰ درصد موارد طی سه ماه پس از دریافت دوز تقویت‌کننده، آنتی‌بادی‌‌‌‌‌های خنثی‌کننده ویروس مشاهده شد.

نتایج مطالعات قبلی نیز تقویت قابل‌ توجه محافظت بیشتر در برابر اُمیکرون توسط تقویت‌کننده اسپوتنیک لایت را نشان داده است. همچنین این واکسن می‌تواند دوز تقویت‌کننده جهانی برای سایر واکسن‌ها برای تقویت و طولانی کردن محافظت آن در برابر اُمیکرون ارائه شود.

اسپوتنیک وی و اسپوتنیک لایت را می‌توان در یک یخچال معمولی در دمای ۲ تا هشت درجه سانتی‌گراد به مدت ۶ ماه نگهداری کرد و نیازی به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌‌‌‌‌های زنجیره سرد اضافی ندارد؛ بنابراین می‌توان آن را در سراسر جهان از جمله مناطق دورافتاده در دسترس قرار داد.

گینتزبورگ تاکید کرد: مطمئن نیستم که اُمیکرون پایان همه‌گیری باشد و نمی‌گویم که این مرحله نهایی همه‌گیری است چون این تفکر کاملا اشتباه خواهد بود؛ در حالی که ما از ظهور سویه‌‌‌‌‌های جدید کووید ۱۹ صحبت می‌کنیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار