menusearch
khabarrooz1.ir

این میوه را هرگز با معده خالی مصرف نکنید!

جستجو
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ | ۱۵:۲۴:۲۰
۱۴۰۰/۱۱/۱۱ دوشنبه
(0)
(0)
این میوه را هرگز با معده خالی مصرف نکنید!
این میوه را هرگز با معده خالی مصرف نکنید!

به گزارش خبر روز ؛ موز یکی از میوه‌‌‌‌های شاخص و پرطرفدار است. این میوه دارای منیزیم و پتاسیم و میزان زیادی فیبر و ویتامین است در نتیجه انرژی زا و ضدخستگی محسوب می‌شود. خیلی از افرادی که صبح با عجله خانه را ترک می‌کنند این میوه را به عنوان صبحانه مصرف می‌کنند. با این حال برخی متخصصان به این نتیجه رسیده اند که موز به تنهایی انتخاب مناسبی برای صبحانه نیست. چون حاوی 25 درصد قند بوده و یک میوه اسیدی است. بنابراین برای افرادی که به خصوص رژیم لاغری دارند و به فکر خورد خوراکشان هستند توصیه نمی‌شود.

موز بمب کالری است

متخصصان رژیم‌‌‌‌های لاغری معتقد هستند که باید تا حدامکان اسیدی که بدن تولید می‌کند را دفع و در روده ذخیره کرد. در واقع برخی از رژیم‌‌‌‌های لاغری بر این ایده استوار هستند که کنترل اسید باعث داشتن فلور روده سالم، گوارش خوب و در نتیجه از بین رفتن اضافه وزن می‌شود. اما موز چنین تأثیری ندارد. زمانی که موز به تنهایی برای صبحانه مصرف می‌شود میزان زیادی اسید و قند تولید می‌کند اما نه به اندازه ای که تا ظهر فرد را سیر نگه دارد. در نتیجه فرد احساس دل ضعفه و گرسنگی مداوم می‌کند و به ریزه خواری رو می‌آورد. به این ترتیب نیز قند خون بالا می‌رود و زمینه برای ذخیره چربی فراهم می‌شود. زمانی که موز هضم می‌شود میزان اسید آن نیز باعث بروز مشکلات گوارشی یا تحریک معده می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود برای استفاده از خواص موز آن را به تنهایی مصرف نکنید.

نیازی به حذف موز نیست

با این حال توجه کنید که منظورمان حذف کامل موز از برنامه غذایی نیست. بر اساس گزارش هافینگتن پست، می‌توان موز را با دیگر مواد غذایی مصرف کرد. در این صورت میزان قند آن ثابت تر و هضم آن کندتر می‌شود و به این ترتیب احساس سیری طولانی مدت ایجاد می‌کند. شما می‌توانید موز را به همراه مواد غذایی دیگر وارد برنامه صبحانه بکنید اما توصیه می‌شود از مصرف آن بدون مواد غذایی دیگر و به عنوان صبحانه به صورت ناشتا بپرهیزید. می‌توانید موز را در کنار غلات، با ماست یا به صورت اسموتی انرژی زا با مواد دیگر مانند تخم شربتی میل کنید.

موز ،
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
آخرین اخبار